Përkëdheljet, tregojnë shumë për ndjenjat si dhe ku i marrim ato - Bota Sot
Përkëdheljet, tregojnë shumë për ndjenjat si dhe ku i marrim ato

Life style

Përkëdheljet, tregojnë shumë për ndjenjat si dhe ku i marrim ato

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 18:55
Ilustrim

Përkëdheljet janë një manifestim i bukur i dashurisë. Dhe mënyra se si përcillen thotë shumë për kuptimin e tyre.

Puthja është mënyra se si duam të shprehin veten, por ka edhe përkëdhelje. Ndryshe nga kontakti mes buzëve, i cili gjithashtu mund të rezultojë me pasion të pastër, gjesti i prekjes së partnerit me butësi duke përdorur duart nuk shkon përtej thjeshtësisë fizike.

Duart. Nëse ju prekni dhe prekeni në mënyrë të drejtë, puthjet e dhëna në këtë pikë çojnë në përjetimin e të dridhurave. Konceptualisht ne mund ta interpretojmë këtë gjest si një mënyrë për të komunikuar se personi që keni para do të donte ta mbante atë pranë për gjithë jetën.

Shpatullat. Ato janë një nga pjesët më sensuale të trupit femëror, edhe nëse ndonjëherë nuk mendoni për to. Dhe nëse një njeri i prek ato në mënyrën e duhur, kjo duhet interpretuar si një ndjenjë e admirimit.

Dekolteja. Kjo është një pjesë delikate e trupit ku akumulohet tensioni. Prandaj çdo kontakt ndjehet menjëherë. Të prekësh atje do të thotë të transmetosh dëshirë, pasion dhe një ndjenjë përkatësie.

Fytyra. Është një lavdërim i heshtur i bukurisë ndaj grave, një deklaratë për nderim dhe gjithashtu një gjest mbrojtjeje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...