Me 8 kate dhe vend për uljen e helikopterit, pronari i jahtit është burri i modeles serbe

Life style

Me 8 kate dhe vend për uljen e helikopterit, pronari i jahtit është burri i modeles serbe

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 12:01
Andrey Melnichenko

Në brigjet e Monakos sot lundroi jahti prej 360 milionë paundësh, i cili besohet të jetë më i madhi i llojit të tij në të gjithë botën.

I emëruar modestisht “Sailing Yacht A” (Jahti lundrues A), super jahti lundroi krenar me gjithë jahteve të tjerë të super miliarderëve që ishin parkuar në gji.

Kjo bishë e ujërave është në pronësi të miliarderit rus 47 vjeçar Andrey Melnichenko. Rusi vuri pasurinë e tij miliarda dollarëshe falë tregtisë së plehrave dhe qymyrit.

Anija e magjishme është 143 metra e gjatë dhe në bordin e saj mund të rrinë pa problem 20 të ftuar si dhe një ekuipazh prej 54 personash.

Ajo është projektuar nga Philippe Starck dhe ka tetë kate, një vend për uljen e helikopterit, një pishinë të madhe dhe një dhomë për vëzhgimin nënujor.

I linduri në Bjellorusi, Melnichenko, bën një jetë luksoze mes jahtesh, bashkë me të shoqen, Aleksandra, një ish-modele serbe.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat