Në dhomën e pritjes, në luftë me kancerin - Bota Sot
Në dhomën e pritjes, në luftë me kancerin

Life style

Në dhomën e pritjes, në luftë me kancerin

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 08:30
Foto

''The waiting room'' -Dhoma e pritjes 

Kur Victoria Mapplebeck u diagnostikua me kancerin e gjirit, vendosi të regjistrojë çdo veprim të ndërmarrë për shërimin e saj. Me një iPhone X, Mapplebeck xhironte momentet në sallat e pritjes, në operacion dhe kimioterapi, transmeton Telegrafi.

Dokumentari “Dhoma e pritjes” është ballafaqim me gjakun, djersën dhe lotët që vijnë nga lufta me kancerin. Ndërsa, në shtëpi, Mapplebeck xhironte të birin tinejxher dhe momentet e jetës familjare që merr kah tjetër përgjatë një viti jetese me sëmundjen e rëndë.

Mapplebeck ka dokumentuar sëmundjen sipas pikëpamjes së pacientit, duke hulumtuar gjërat që mundemi dhe nuk mundemi t’i kontrollojmë kur trupi jonë dështon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...