Adhuruesit e birrës janë më të shëndetshëm sesa ata që nuk konsumojnë alkool - Bota Sot
Adhuruesit e birrës janë më të shëndetshëm sesa ata që nuk konsumojnë alkool

Life style

Adhuruesit e birrës janë më të shëndetshëm sesa ata që nuk konsumojnë alkool

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 19:44
Ilustrim

Me temperaturat e larta që po mbizotërojnë gjatë kësaj stine të verës, nuk është për habi se shumica e njerëzve preferojnë të freskohen me një birrë të ftohët.

Qoftë nëse preferoni ta pini një gjatë pauzës së punës, në kafene, në plazh apo në shtëpi – mjafton që ta shijoni të paktën një gjatë ditës.

Normalisht se nuk është e këshillueshme që ta teproni me alkool.

Sidoqoftë, sipas hulumtimeve të reja, rezulton se nuk është edhe aq e keqe kjo preferencë e juaja.

Madje, sipas shkencëtarëve, ata që pinë mund të jenë më të shëndetshëm sesa ata që qëndrojnë esëll.

Ata thonë se personat që pinë alkool priren të sëmuren më rrallë dhe kanë një sistem më të fortë të imunitetit.

Megjithatë, shkencëtarët prapëseprapë e kanë theksuar faktin se vetëm konsumimi i moderuar i alkoolit mund të jetë i shëndetshëm dhe nuk është mirë ta teproni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...