Një trend i ri i çuditshëm – njerëzit po kryejnë marrëdhënie seksuale me kufje në vesh - Bota Sot
Një trend i ri i çuditshëm – njerëzit po kryejnë marrëdhënie seksuale me kufje në vesh

Life style

Një trend i ri i çuditshëm – njerëzit po kryejnë marrëdhënie seksuale me kufje në vesh

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Kufjet zakonisht i veshim kur dalim për të hecur ose edhe për të vrapuar, por mesa duke njerëzit janë duke ato edhe gjatë seksit.

Duke u bazuar në një studim nga TickPick, një treg online, 1 ne 5 përdorues të kufjeve (AirPods), deklaruan se i vendosin ato gjatë kryerjeve të marrëdhënieve seksuale. Po thuaje 20% të respodentëve deklaruan se ishin më të nxehtë dhe më lirshëm kur kishin vendosur kufjet në vesh, raporton “Daily Star”.

Hulumtimi i krye për të parë se si ndikojnë preferencat muzikorë në përformancen në shtrat. Më shumë se 1000 njerëz u anketuan online, të cilët thanë se ishin seksualisht aktivë dhe gjithashtu përjetonin më shumë kënaqësi kur dëgjonin marrëdhënie seksuale.

Duke u bazuar në studime, 57% e  njerëzve ishin të kënaqur me jetën e tyre seksuale. Por gjasat për kënaqësi seksuale ndryshonin varësisht zhanrit të tyre muzikorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...