Forca që lind nga mirësia - Bota Sot
Forca që lind nga mirësia

Life style

Forca që lind nga mirësia

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 10:15
Ilustrim

Alexis e ka një sëmundje që ia kërcënon jetën. Ajo e kalon kohën në hapësira të pyllëzuara të Skocisë veriore, ku kujdeset për dhjetëra kafshë të sëmura, të plagosura apo që janë në prag të ngordhjes, transmeton Telegrafi

Disa nga kafshët për të cilat ajo kujdeset kanë kancer terminal, disa janë nga ato që do të vriteshin për shkak të paaftësive të tyre, e disa janë shpëtuar nga thertoret. Alexis u ofron kujdes thelbësor paliativ.

Filmi dokumentar që reflekton mirësinë përball fundit të jetës, hulumton ndjeshmërinë dhe forcën që vjen nga përcaktimi për t’ia kushtuar jetën të tjerëve.

Realizimin e ditores Guardian, mund ta shihni të plotë më poshtë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...