Puthet përpara luanit të vrarë, ‘masakrohet’ në rrjetet sociale çifti i gjuetarëve - Bota Sot
Puthet përpara luanit të vrarë, ‘masakrohet’ në rrjetet sociale çifti i gjuetarëve

Life style

Puthet përpara luanit të vrarë, ‘masakrohet’ në rrjetet sociale çifti i gjuetarëve

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 10:46

Gjuetarët e trofeve përgjithësisht nuk kanë një reputacion të mirë dhe kur disa gjuetarë paraqesin një fotografi, ndërsa puthen pranë kafshës që kanë vrarë, reputacioni mund të përkeqësohet.

Image

Kjo është pikërisht ajo që një çift nga Edmontoni Kanadasë bëri pas vrasjes së një luani në Afrikën e Jugut. Fotografinë  e lumturisë së tyre e postuan në mediet sociale. Por përdoruesit nuk e kanë pritur mirë këtë gjë. Vrasja e luanit nga Darren dhe Carolyn Carter shkaktoi një valë të madhe indinjimi në internet dhe gjuetarët refuzuan të kontribuonin në debat.

Image

“Ne nuk jemi të interesuar të komentojmë,” tha Darren Carter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...