Fytyrë delikate, maska me dy përbërës - Bota Sot
Fytyrë delikate, maska me dy përbërës

Life style

Fytyrë delikate, maska me dy përbërës

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 06:34
Ilustrim

Një maskë ideale për fytyrat delikate, ka në përbërje të saj vetëm dy përbërës.

Është shumë e thjeshtë për tu realizuar dhe kërkon shumë pak kohë.

Në një enë hidhni dy lugë miell orizi dhe dy lugë ujë, deri sa të përftohet një masë homogjene kremoze.

Maskën e përftuar aplikojeni në fytyrë, duke praktikuar lëvizje rrethore.

Më tej lëreni të veprojë për 15 minuta dhe shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët të bollshëm. Do të shihni që lëkura juaj do të jetë tejet e lëmuar dhe me shkëlqim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...