Katër simptomat e hershme të shtatzënisë - Bota Sot
Katër simptomat e hershme të shtatzënisë

Life style

Katër simptomat e hershme të shtatzënisë

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 17:05
Ilustrim

Testet e shtatzënisë dhe ultrazërat janë sigurisht mënyrat më të sigurta për t’u siguruar se a jeni shtatzënë apo jo.

Por ka edhe simptoma dhe shenja tjera të cilat duhet t’i analizoni nëse dyshoni se jeni shtatzënë.

Vonesa e menstruacioneve

Kjo është shenja më e hershme dhe më e ‘besueshme’ që tregon se jeni shtatzënë.

Ndryshimet në gjinj

Nëse keni vërejtur se gjokset ju duken më të mëdha, atëherë kjo është shenjë tjetër.

Kapsllëku

Problemet me kapsllëk janë po ashtu indikatorë të shtatzënisë.

Shije e çuditshme në gojë

Disa femra raportojnë se në fazën e hershme të shtatzënisë kanë një shije të çuditshme metalike në gojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...