Ideja për grim vezullues - Bota Sot
Ideja për grim vezullues

Life style

Ideja për grim vezullues

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 08:54
Pamje nga video

Grimi vezullues ndonjëherë është zgjedhja e duhur për raste solemne, festa, takime…

Shikoni videon e cila kombinon perishanet dhe grimin për efekt symaceje.

Artistja e grimit, Sakina Mahinwala ka zbuluar disa sekrete të veta dhe rekomandon kombinime të ndryshme të ngjyrave, të cilat duhet patjetër të jenë të harmonizuara me tenin dhe veshjen.

Kushtoni kujdes vizatimit të syve me ngjyrë të gjelbër, gjë që i jep grim plotësues këtij varianti indian të shkëlqimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat