Gjërat që nuk guxoni t’i thoni në një intervistë pune - Bota Sot
Gjërat që nuk guxoni t’i thoni në një intervistë pune

Life style

Gjërat që nuk guxoni t’i thoni në një intervistë pune

Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 11:25
Ilustrim

A jeni ndier ndonjëherë në siklet pas intervistës për punë, edhe pse nuk keni qenë të sigurt se çka ka shkuar keq?

Mos lejoni të ndiheni me faj për shkak të kësaj, por çdo intervistë të dështuar shikojeni si përvojë të re.

Për të lehtësuar përvojën e ardhshme, pasojnë këshillat se çka nuk duhet të pyesni apo të thoni derisa jeni në bisedë për punë.

1. Sa do ta kem rrogën?
2. Me çka merret kjo kompani?
3. Asnjë lloj sharjeje;
4. Kam lënë punën e kaluar sepse mërzitesha shumë, ishte monotoni dhe tmerrësisht bajate;
5. Kjo nuk është diçka që më pëlqen të bëj, por sidoqoftë konkurrova;
6. … (të mos thoni absolutisht asgjë).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat