Akulli, kura më e mirë për rigjenerimin e lëkurës - Bota Sot
Akulli, kura më e mirë për rigjenerimin e lëkurës

Life style

Akulli, kura më e mirë për rigjenerimin e lëkurës

Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 11:28
Ilustrim

Akulli është për të gjithë një trajtim i jashtëzakonshëm bukurie. Le të zbulojmë se si ta përdorim atë për ta bërë lëkurën të duket më e freskët dhe më e re.

Lëkura e fytyrës është karta thirrëse e çdo gruaje dhe kalimi i kohës e bën atë gjithnjë e më pak të tonifikuar, elastike dhe të shurdhër. Për të kapërcyer të gjitha këto probleme, industria e kozmetikës po zhvillon produkte që synojnë ta mbajnë lëkurën të hidratuar, duke luftuar çdo ditë rrudhat dhe papërsosmëritë, por ekziston një trajtim vërtet efektiv për ta mbajtur lëkurën të re, akulli.

Mos harroni se është thelbësor aplikimi i akullit direkt në lëkurë, thjesht duke e mbështjellë me një garzë pambuku.

Si ta përdorni akullin si një trajtim bukurie për fytyrën

Trajtimi i fytyrës me akull vjen nga Lindja dhe është përhapur në të gjithë botën duke u dhënë grave një mënyrë të thjeshtë, natyrale dhe ekonomike për të luftuar shenjat e plakjes dhe për ta bërë lëkurën më të re. Për të kryer trajtimin do të duhet të merrni një kub akulli, ta mbështillni me një garzë dhe të masazhoni gjithë fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje. Një trajtim shumë efektiv që shumë spa e përdorin për të trajtuar klientët e tyre.

Trajtimi me akull mund të zvogëlojë praninë e njollave të lëkurës, të stimulojë mikrocirkulacionin duke ndihmuar lëkurën që të qëndrojë e re, të parandalojë shfaqjen e rrudhave dhe gjithashtu t’i japë asaj një pamje të përsosur sepse ndihmon në ngushtimin e poreve të zmadhuara. Pas masazhit me akull dhe shpëlarjes së fytyrës me ujë të bollshëm, mund të aplikoni një locion tonik shumë të lehtë dhe hidratues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat