Maska me miell misri që pastron në thellësi lëkurën tuaj - Bota Sot
Maska me miell misri që pastron në thellësi lëkurën tuaj

Life style

Maska me miell misri që pastron në thellësi lëkurën tuaj

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 07:55
Foto ilustrim

Nëse keni nevojë për një maskë eksfoliuese, ajo me miell misri do të ishte ide e shkëlqyer. Mielli i misrit masazhon butësisht lëkurën dhe nuk ka veti gërryese e agresive.  Ju duhen vetëm dy lugë miell misri dhe një lugë mjaltë. Mjalti përveçse është hidratant, rigjeneron lëkurën nga irritimi.

Aplikojeni përzierjen në fytyrë me lëvizje rrethore duke u përqëndruar në zonat kritike si balli, hunda e mjekra. Msazhojeni me lëvizje rrethore dhe tamponojeni më pas me një sfungjer me ujë të vakët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat