Karakteristikat e njerëzve ziliqarë - Bota Sot
Karakteristikat e njerëzve ziliqarë

Life style

Karakteristikat e njerëzve ziliqarë

Më: 13 dhjetor 2019 Në ora: 14:23
Ilustrim

Për fat të keq, jo të gjitha marrëdhëniet janë të lehta dhe jo gjithmonë ju gjeni veten me njerëz të këndshëm.

Midis njerëzve që na rrethojnë, mund të jenë fshehur disa xhelozë, të cilët nuk është e lehtë për t’i identifikuar.

Kjo për shkak se shpesh këta njerëz janë edhe hipokritë. Zilia mund të fshehë ndjenja të ndryshme: ndjenja të inferioritetit, paaftësisë, frustrimit, pafuqisë, zemërimit dhe urrejtjes për suksesin e tjetrit.

Zakone të këqija të njerëzve ziliqarë

· Njerëzit ziliqarë hidhen në përfundime negative
· mohojnë të vërtetën
· mbajnë mëri
· janë mosmirënjohës
· nuk u pëlqen ndryshimi, fajësojnë rrethanat, njerëzit, për fatin e tyre
· kanë tendencë të ekzagjerojnë gjithçka
· nuk e pranojnë gjendjen e tyre
· janë të mërzitur
· lejojnë mendimet negative të marrin kontrollin e mendjes së tyre
· vazhdimisht krahasohen me të tjerët
· kanë pak miq
· nuk gëzohen për sukseset e njerëzve të tjerë
· janë psikovampirë, thithës të energjisë së të tjerëve
· nuk kanë ndjeshmëri

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat