Padit kompanitë e filmave porno: Pse nuk vendosni titra? - Bota Sot
Padit kompanitë e filmave porno: Pse nuk vendosni titra?

Life style

Padit kompanitë e filmave porno: Pse nuk vendosni titra?

Më: 18 janar 2020 Në ora: 21:52
Foto ilustrim

Një person i shurdhër nga Nju Jorku ka bërë një padi të pazakontë. Ai ka hedhur në gjyq disa prej kompanive më të njohura të videove porno me akuzën se nuk përdorin titra për personat me probleme si ai.

Yaroslav Suris thotë se faqet e njohura si PornHub dhe YouPorn po i diskriminojnë.

Dhe në fakt, padia prej 23 faqesh bazohet tek ligji amerikan që mbron personat me aftësi të kufizuara nga diskriminimi.

Pritet të shihet si do të shkojë gjyqi, por që tani kjo padi po bën xhiron e rrjetit.

Shumë komentues thonë se nuk ka nevojë për titra në të tillë filma, kurse PornHub thotë se ka një kategori me titra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat