Pse miqtë tanë më të mirë janë kryesisht ata që takojmë në Universitet - Bota Sot
Pse miqtë tanë më të mirë janë kryesisht ata që takojmë në Universitet

Life style

Pse miqtë tanë më të mirë janë kryesisht ata që takojmë në Universitet

Më: 24 janar 2020 Në ora: 13:38
Ilustrim

Ka shumë arsye që njerëzit thonë se vitet e universitetit do të jenë vitet më të mira të jetës suaj. Kjo është e dukshme pasi, në të vërtetë takoni njerëz që ka shumë të ngjarë të rrinë me ju për një kohë të gjatë, gjithashtu krijon lidhje dhe miqësi që vërtetojnë se janë reale dhe ato ndodhin vetëm në universitet.

Ju ishit miq gjatë kohës kur kishit më së shumti nevojë për miqtë tuaj.

Ata ishin familja juaj kur ju kishit nevojë për to.

Ata ju kanë parë në gjendjen tuaj më të keqe.

Ata ju kanë parë në maksimumin tuaj.

Ju keni kujtime të paharrueshme me ta.

Ata i dinë të gjitha sekretet tuaja më të mëdha.

Ju jeni në të njëjtën fazë të jetës me ta.

Ju ndajnë me ta njohuri të rëndësishme për jetën.

Ju përgatisni mendërisht njëri-tjetrin për hapin tjetër të frikshëm: Jetën reale.

Ju ndoshta punoni gjithashtu së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat