Pse burrat janë miqtë më të mirë për gratë

Life style

Pse burrat janë miqtë më të mirë për gratë

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 16:40
Ilustrim

Nga dëgjimi i kërkesave tuaja ditore deri tek dhënia e këshillave për djem kur ju kërkoni atë (dhe kur nuk e bëni), burrat janë miqtë më të mirë që një grua mund të ketë.

 Ata do t’ju bëjnë të qeshni, ju ngacmojnë, thotë Bright Side, do t’i bëni tubimet shoqërore pak më të durueshme dhe më e rëndësishmja, të jenë atje kur të keni nevojë për ta.

Më poshtë keni arsyet pse ne besojmë se ata janë zgjedhja më e mirë:

Ata i mbajnë sekretet e tua të sigurta

Sipas studimit, gratë nuk mund të mbajnë sekret për më shumë se 47 orë! Meshkujt, nga ana tjetër, kanë tendencë të harrojnë ato që u keni thënë pas disa minutash, duke i bërë ata mbajtësin e fundit sekret.

Ata mund të paraqiten si i dashuri juaj

Gratë pëlqejnë vëmendjen por, vetëm nga njerëz të caktuar. Tekstet e mërzitshme nga të huajt ose djem të rastit në klub mund të jenë çështje kur jeni beqarë. Por, kur keni një djalë mikun më të mirë, ai mund të paraqitet si i dashuri juaj dhe të mbajë vëmendjen e padëshiruar larg nga ju.

Ata nuk ju gjykojnë për sa ju hani

Hani perimet tuaja ose një biftek me lëng, burrat nuk do t’ju gjykojnë për zakonet tuaja të ngrënies. Në fakt, burrat i gjejnë gratë që duan të hanë vërtet tërheqëse. Ata kanë një zakon të bëjnë shumë reagime për të bërë përshtypje edhe për gratë, kështu që ju e dini që kur jeni me shokun tuaj më të mirë, nuk keni pse të ndaloni veten të gërmoni në ushqim të shijshëm!

Ata nuk janë në konkurrencë me ju

Sipas një raporti, gratë kanë tendencë të jenë më të këqija për gratë e tjera. Ato garojnë me njëra-tjetrën dhe shpesh janë xheloze. Ndërsa ne pajtohemi që burrat janë më pak konkurrues, veçanërisht kur bëhet fjalë për miqtë e tyre.

Ata janë gjithmonë gati për aventura

Keni nevojë që dikush të shkojë në aventura të çastit me ju? Sipas një studimi, burrat kanë tendencë të marrin shumë më shumë rreziqe sesa gratë dhe janë më spontan.

Ata bëjnë miq për tërë jetën

Në fakt, sipas një studimi, kur bëhet fjalë për të pasur miq, burrat janë më të ngurruar, sepse kanë probleme të përpiqen të fillojnë gjëra. Por, ata do të rrinë me ju deri në fund në momentin që shoqëroheni!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat