Ushtrimet të cilat njëkohësisht aktivizojnë muskujt e vitheve dhe të stomakut! - Bota Sot
Ushtrimet të cilat njëkohësisht aktivizojnë muskujt e vitheve dhe të stomakut!

Life style

Ushtrimet të cilat njëkohësisht aktivizojnë muskujt e vitheve dhe të stomakut!

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 23:33
Foto ilustrim

Me këto ushtrime as top-modelet nuk mund t’ju konkurrojnë

Nëse i praktikoni rregullisht, rezultatet e para do të fillojnë të vërehen pas dy javësh.

Instruktorët e fitnesit këshillojnë që treningu i këtillë të bëhet 3 herë në javë. Ato aktivizojnë grupin e duhur të muskujve, andaj edhe rezultatet me siguri nuk do të mundojnë.

Ajo që është shumë me rëndësi, krahas ushtrimit është përshtatur edhe dieta. Është koha e duhur të bëni balancën dhe t’u thoni jo ëmbëlsirave.

Për trup të mirë dhe formë të përsosur, nevojitet pak vetëmohim, por që të gjitha këto do të shpaguhen kur muskujt të bëhen të dukshëm.

Në shtojcën e xhiruar shikoni si duket treningu ideal për këto dy grupe problematike:

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat