Ritualet e bukurisë në shtëpi që menjëherë ngrenë humorin tuaj

Life style

Ritualet e bukurisë në shtëpi që menjëherë ngrenë humorin tuaj

Më: 26 mars 2020 Në ora: 16:19
Foto Ilustrim

Pavarësisht se çfarë po ndodh, mund të jetë e lehtë të harrohet sa mundemi (dhe duhet të bëjmë) nga komoditeti i shtëpive tona.

Në fakt, pothuajse çdo trajtim i bukurisë, takim ose kalim kohe i bukur mund të përkthehet në një natyrë më relaksuese nëse jemi pak më kreativë në shtëpi.

Më poshtë gjeni disa rituale që mund t’ju ndihmojnë edhe juve:

Jepini vetes “detox” të plotë trupi

Filloni me larjen e thatë (duke filluar me këmbët dhe shputat), e ndjekur nga një banjë ose dush, në të cilin përdorni pastrues trupi dhe përfundoni me hidratuesin e trupit tuaj.Deri në fund të ritualit tuaj “detox”, qarkullimi dhe rrjedhja e gjakut do të rriten, qelizat e vdekura të lëkurës do të zbuten, dhe një shtresë e trashë e hidratimi shkëlqyes do të vuloset në çdo gjymtyrë.

Maska gjithandej

Tani, ka një maskë për çdo pjesë të trupit tonë. Ka maska ​​gjeniale për duart, qafën, sytë, këmbët, buzët, trupin tonë. Përhapni trajtimet tuaja gjatë javës ose shkoni me trajrim të plotë brenda një dite.

Luani me grimin

Nëse jeni në shtëpi, askush nuk do t’i shohë rezultatet, përveç jush dhe familjës tuaj, do të keni kohë shtesë për të eksperimentuar.

Eksperimentoni me një aksesor të ri flokësh

Kur nuk po shihni aq shumë fytyra gjatë ditës ose kur keni më shumë kohë për të ndryshuar gjërat, është koha e përsosur për të provuar një pamje të re, të provoni një mjet që ndihet frikësues, thjesht nuk ke pasur durimin të zotërosh ende mjaft.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat