Ja se si secila shenjë e zodiakut thyen zemrat e njerëzve të tjerë - Bota Sot
Ja se si secila shenjë e zodiakut thyen zemrat e njerëzve të tjerë

Life style

Ja se si secila shenjë e zodiakut thyen zemrat e njerëzve të tjerë

Më: 8 prill 2020 Në ora: 14:17
Ilustrim

Edhe nëse ajo që duam të gjithë është dashuria, ndonjëherë thyejmë zemrat e të tjerëve… Secili e bën atë në mënyrën e vet, në varësi të situatës, por shenja juaj zodiake mund të parashikojë saktësisht se si e bëni atë.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni një hapësirë vëmendjeje shumë të shkurtër dhe e keni të vështirë të bëni angazhime afatgjata. Thyeni zemrat e të tjerëve duke i inatosur thellë dhe pastaj duke i lënë ata brenda disa javësh. Ju nuk do të jeni kurrë dashuria e madhe e askujt, lodheni pas një kohe dhe kërkoni një të re.

Demi (20 Prill – 21 Maj)

Ju keni vështirësi të hapeni me njerëzit e tjerë. Kur vendosni ta bëni, e bëni shumë lehtë. Dhe kur njerëzit fillojnë të ndjehen rehat me ju, ju ndjeheni të ftohtë dhe mbylleni në vetvete. Kështu i thyheni zemrat.

Binjakët (22 maj – 21 qershor)

Thyeni zemrat e shokëve të mundshëm për shkak të mospërputhjeve. Paparashikueshmëria juaj ndikon në stabilitetin e marrëdhënieve tuaja. Një ditë jeni pasionant dhe i dashur, ditën tjetër jeni të ftohtë dhe të largët. Të dashurohesh me ty është si të marrësh një udhëtim emocionues me slitë.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Komenti negativ i familjes dhe miqve tuaj për personin me të cilin po takoheni ju dekurajon menjëherë. Kjo ju mjafton për të prishur marrëdhënien tuaj.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Uria juaj për vëmendje thyen zemrën e partnerit tuaj. Ju nuk hezitoni të ndani qendrën e vëmendjes dhe gjithmonë vendosni nevojat tuaja mbi gjithçka tjetër, duke injoruar ato të të dashurit tuaj.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Pavendosmëria juaj thyen zemrën e partnerit tuaj. Meqenëse keni tendencën të mendoni shumë për gjërat, është e vështirë për ju të merrni vendime për marrëdhënien tuaj. Kjo ju bën të ngadaltë, duke e bërë partnerin tuaj të paaftë t’ju presë. Pamundësia juaj për të vazhduar me ritmin e tij i copëton zemrën.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit duan të jenë rreth jush falë aftësive tuaja shoqërore. Por ju keni tendencën ta identifikoni veten me ndjenjat e njerëzve të tjerë aq shumë saqë thyeni zemrën e të tjerëve.

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Të jesh i sinqertë është një gjë e mirë, por ndonjëherë thyeni zemrat e të tjerëve. Kur jeni të lodhur nga një person, ju jeni shumë të sinqertë dhe ju mungon aq shumë ndjeshmëria saqë flisni pa marrë parasysh se si mund të ndjehet tjetri.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor)

Ju jeni një person i orientuar në karrierë. Zgjidhni sigurinë financiare dhe ekonomike mbi të gjitha dhe vendosni marrëdhënien tuaj në vendin e dytë. Kjo thyen zemrën e partnerit tuaj i cili nuk shihet në krye të përparësive tuaja.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar)

Ju jeni planifikues dhe vizionar dhe ju pëlqen të rrini në rutinën e ngurtë që i keni imponuar vetes. Është e lehtë për ju të lëndoni këdo që nuk është në gjendje të vazhdojë, duke thyer zemrat e tyre kur ata nuk arrijnë të përmbushin synimet tuaja. Pamundësia juaj për t’u përshtatur kur planet nuk shkojnë ashtu siç dëshironi, copëton zemrat e të tjerëve.

Ujori (21 janar – 18 shkurt)

Intelekti juaj thyen zemrën e partnerit tuaj sepse keni tendencë ta bëni atë të duket inferior. Ju gjithmonë kërkoni stimuj intelektualë nga njerëzit dhe nuk mund të qëndroni në individë që ju ofrojnë vetëm mashtrim të kotë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Prishni marrëdhëniet tuaja kur partneri nuk vlerëson idetë tuaja artistike. Nuk ju pëlqen kur dikush nuk e kupton thellësinë tuaj. Thyeni zemrat e njerëzve që e shohin të papërshtatshëm gjenialitetin tuaj artistik dhe intelektual.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat