Hanifa përdori modele 3D, për të lançuar koleksionin e saj të fundit në Instagram

Life style

Hanifa përdori modele 3D, për të lançuar koleksionin e saj të fundit në Instagram

Më: 27 maj 2020 Në ora: 16:08
Foto Ilustrim

Pandemia e Coronavirusit po ndryshon kaq shumë industri në të gjithë botën.

Një ndryshim që tashmë po ndodh, falë Hanifa, është lëvizja për t’i bërë shfaqjet e modës më të arritshme duke përdorur modele 3D dixhitale për të lansuar koleksione të reja në internet.

Në një intervistë, stilistja e Hanifa, Anifa Mvuemba, zbuloi se ajo tashmë kishte planifikuar të lansonte koleksionin e saj të ri, Pink Label Congo, në internet, por pyeti veten nëse ishte akoma lëvizja e duhur kur pandemia e Coronavirusit ndryshoi gjithçka. Mvuemba shpjegoi, “Lajmet dolën se sa gjëra ishin serioze dhe unë fillova të ndjehem pak e shqetësuar për çdo gjë që po ndodh.

Fillova të ndjehesha sikur ndoshta do të ishte e pandjeshme të krijosh dhe të ndash një koleksion të ri në internet ndërsa njerëzit përballeshin me realitete shumë të vështira”.

Me modelet e saj, Mvuemba dëshiron të festojë bukurinë e Kongos, ndërsa tërheq vëmendjen për çështjet me të cilat përballen njerëzit si minierat e paligjshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat