Ja çfarë grupi gjaku kanë ata që i konsiderojmë, miqtë më të mirë… - Bota Sot
Ja çfarë grupi gjaku kanë ata që i konsiderojmë, miqtë më të mirë…

Life style

Ja çfarë grupi gjaku kanë ata që i konsiderojmë, miqtë më të mirë…

Më: 9 qershor 2020 Në ora: 17:17
Ilustrim

Në krahasim me grupet e tjera të gjakut, si miqtë më të mirë janë ata që e kanë: O +, pra O pozitiv. Ja disa nga arsyetimet që japin ekspertët në lidhje me këtë konstatim:

Janë shumë social

Njerëzit që kanë këtë grup gjaku janë shumë social dhe të besueshëm. Thuhet se besimi që kanë të vetja e tyre i bën ata që në sytë e të tjerëve të krijojnë një mendim të mirë.

Janë të organizuar dhe praktikë

Ata që kanë grupin e gjakut O Pozitiv në shoqëri  japin idetë më të mira për të organizuar diçka interesante. Këto njerëz janë praktikë dhe i marrin lehtë gjërat. Gjithashtu nuk krijojnë konflikte me miqtë e tyre, pasi mundohen t’i zgjidhin gjërat në mënyrën më të mirë, pa shkuar në ekstrem.

Marrin përgjegjësitë

Ky lloj grupi gjaku njihen si heronjtë e situatave të ndryshme. Nëse një mik i tyre ndodhet në vështirësi, ata sakrifikojnë duke marrë të gjithë përgjegjësinë. Vërtetë, një mik që secili prej jush ka nevojë ta ketë.

Nuk paragjykojnë

Kjo karakteristikë e tyre i bën të jenë ndër miqtë më të mirë. Kush nuk do donte një mik që nuk do paragjykonte dhe të ishte mendjehapur?! Biseda me ta është e këndshme dhe mund të diskutoni për gjëra të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat