​Firma e njohur mbyll 1200 dyqane në të gjithë botën - Bota Sot
​Firma e njohur mbyll 1200 dyqane në të gjithë botën

Life style

​Firma e njohur mbyll 1200 dyqane në të gjithë botën

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 15:44
Foto ilustrim

Pandemia duket se po rikthehet sërish në ato vende të botës ku sapo kishte nisur rihapja dhe kthimi në normalitet.

Për këtë arsye, firma e famshme e rrobave dhe aksesorëve “Zara” ka vendosur të mbyllë 1200 dyqane nga 7000 që zotëron gjithsej. Mbylljet do të bëhen kryesisht në Evropë dhe Azi aty ku shfaqet rreziku më i madh nga pandemia.

Disa mendojnë se kjo mund të jetë edhe një strategji e firmës për të shtuar numrin e shitjeve online por kjo e fundit nuk është konfirmuar ende.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat