Shëndeti mendor i shenjave të zodiakut, disa këshilla të dobishme për të gjetur qetësi - Bota Sot
Shëndeti mendor i shenjave të zodiakut, disa këshilla të dobishme për të gjetur qetësi

Life style

Shëndeti mendor i shenjave të zodiakut, disa këshilla të dobishme për të gjetur qetësi

Më: 13 qershor 2020 Në ora: 18:40
Foto ilustrim

Dashi

Dashi jeton në arrati dhe çdo aspekt i jetës i ngjan konkurrencës. Për këtë arsye, të shkruani një ditar dhe t’i kushtoni pak kohë vetë-reflektimit mund të jetë shumë i dobishëm.

Demi

Ndër këshillat e dobishme për ekuilibrin psikologjik të shenjës së Demi është të qenit në gjendje për të dalë nga zona juaj e rehatisë. Jo gjithmonë të bazuarit në bindjet e dikujt do të thotë të kesh mundësi të zbulosh lajme befasuese.

Binjakët

Ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve janë njerëz të shoqërueshëm dhe shumë të vëmendshëm ndaj të tjerëve. Të jesh i aftë t’i kushtosh pak kohë vetes të ndihmon të jesh më pak i paqëndrueshëm me të tjerët.

Gaforrja

Ndër këshillat e dobishme për shëndetin mendor të shenjave të zodiakut, gjejmë edhe ato për Gaforren. Të lindurit e kësaj shenje duhet të shprehin ankthet dhe frikën e tyre pa u menduar gjatë. Ky është sugjerimi më i mirë. Kjo gjë u lejon atyre të mos mbajnë brenda atë që peshon dhe të besojnë hapur frikën e tyre.

Luani

Shokët e Luanit janë krenarë, ndonjëherë edhe shumë madje. Të mësoni të kërkoni ndihmë nuk është një pranim i dobësisë, por një aspekt shumë njerëzor që gjithashtu u jep vlerë atyre që dinë ta bëjnë atë.

Virgjëresha

Çfarë sugjerohet për një ekuilibër më të madh të atyre që lindin nën shenjën e Virgjëreshës? Jo që të heqin dorë nga përpikëria dhe saktësia e tyre proverbiale, por që të kuptojnë që edhe pas një gabimi fshihet një mundësi.

Peshorja

Peshorja jeton duke kërkuar ekuilibër, por nuk është gjithmonë kështu. Ndonjëherë është mirë që të shpreh atë që mendon dhe ndjen brenda.

Akrepi

Ndër sugjerimet e dobishme për një ekuilibër më të madh psikologjik të atyre që lindin nën shenjën e Akrepit është që të kenë besim më të madh tek ata që takojnë. Mos mendoni se të gjithë janë kundërshtarë të mundshëm dhe të gatshëm për të tradhtuar.

Shigjetari

Liria është një gjë e mrekullueshme, shpesh një arritje që fitohet pas sakrificave të mëdha. Por jeta nuk mund të jetohet gjithmonë me këtë gjendje. Është më mirë të heqësh dorë nga një pjesë e saj duke ndarë edhe nevojat e të tjerëve.

Bricjapi

Ndër këshillat e mirëqenies mendore për të lindurit nën shenjën e Bricjapit është praktikimi i tolerancës. Kjo do të thotë të jesh më pak intrigant, duke filluar nga vetvetja.

Ujori

Ata janë njerëz sipërmarrës dhe, mbi të gjitha, shumë të pavarur. Në rrethana të caktuara, ky qëndrim i shtyn ata të kërkojnë gjithnjë ide dhe zgjidhje.

Peshqit

Ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve janë ndër njerëzit më të ndjeshëm  të Zodiakut. Ata nuk mund të thonë shpesh jo. Këtu është një sugjerim për një ekuilibër më të madh psikologjik: të mësosh të thuash jo!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat