Njihuni me sëmundjet që “luftohen” duke bërë seks - Bota Sot
Njihuni me sëmundjet që “luftohen” duke bërë seks

Life style

Njihuni me sëmundjet që “luftohen” duke bërë seks

Më: 22 qershor 2020 Në ora: 23:50
Ilustrim

Shumë prej nesh kemi dëgjuar për dobitë që merr trupi nga marrëdhëniet intime.

Duket se marrëdhënia seksuale mund të ndikojë edhe në shërimin e disa sëmundjeve, për të cilën nuk ua ka marrë mendja më parë.

Përveç kësaj, praktika e intimitetit sjell edhe përfitime në shëndetin mendor, dhe qarkullim të gjakut.

Por cilat janë këto sëmundje? Lexo më poshtë:

-Lufton sëmundjet e zemrës

-Mposht dhimbjen e kokës

-Funksionon si anti-depresiv

-Mposht pagjumësinë

-Mposht inkotencën urinare

-Lufton gripin

-Lehtëson tendosjen e muskujve

-Bën lëkurën më shkëlqyese…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat