Vajzat e këtyre shenjave të horoskopit nuk pranojnë asesi dominimin nga meshkujt - Bota Sot
Vajzat e këtyre shenjave të horoskopit nuk pranojnë asesi dominimin nga meshkujt

Life style

Vajzat e këtyre shenjave të horoskopit nuk pranojnë asesi dominimin nga meshkujt

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 23:44
Foto ilustrim

Gratë e forta nuk presin që gjërat t’i gjejnë gati nga meshkujt.

Ato nuk ulen këmbëkryq për të pritur të surprizohen si me magji, nuk janë shtëpiake të dëshpëruara që presin burrat të sjellin para në shtëpi, ndërsa vet nuk kanë një punë.

Gratë e forta e bëjnë vetë çdo gjë. Ato janë të pavarura nga gjithçka dhe kanë disa karakteristika të veçanta të cilat janë të përcaktuara edhe nga shenja e tyre e horoskopit.

Këto gra urrejnë që të kontrollohen nga meshkujt dhe nuk bëjnë kompromise në këtë pjesë.

Dashi

Dashi vazhdimisht kërkon mënyra për të treguar se sa i fortë është në çdo aspekt të jetës së tij. Po kërkon një mundësi për të marrë iniciativën, kështu që është mirë mos ti tregoni se çfarë të bëjë, do që të jetë ai përgjegjës. Është e sigurt dhe nuk do të lejojë askënd ta përmbajë ose të bëjë atë të besojë se është e pavlefshme.

Demi


Në shikim të parë, mund të mendoni se keni kontroll mbi demin, por jeni gabim. Ajo i pëlqen kënaqësitë
materiale dhe ka mjaft forcë për ta bërë atë vetëm. Pra, mos mendoni se keni kontroll mbi to me dhurata të shtrenjta. Kjo funksionon me gratë e kësaj shenje vetëm kur nuk kërkoni asgjë në këmbim.

Binjakët
Ju mund të mendoni se keni fituar kontroll mbi binjakët, por binjakët do t’ju ngatërrojnë aq shumë sa që nuk do të kuptoni se kush prej jush do të ketë kontroll mbi tjetrin. Gruaja binjake ju lejon të keni kontroll mbi të, por ajo është shumë e mirë në kthimin e gjërave dhe dominimit të jetës suaj.

Shigjetari

Shigjetari nuk do të lejojë askënd ti zërë rrugën, të kontrollojë atë dhe të mbajë nga ajo që dëshiron nga jeta. Dhe mbi të gjitha, i pëlqen liria e saj dhe fakti që ajo mund të marrë vendime ose të bëjë çfarë të dojë.

Bricjapi

Bricjapi është një mjeshtër në vetëkontroll, kështu që ai nuk ka nevojë për askënd që ta kontrollojë. Ajo e di se çfarë është më e mira për të dhe do ta bëjë. Dhe edhe nëse përpiqesh ta kontrollosh, është shumë kokëfortë që më mirë të heqësh dorë pasi ke dështuar për ta bindur për të bërë diçka për ty. Ajo është një vajzë e fortë dhe është e pamundur të ndryshohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat