Sjelljet që duhet t’i shmangni në ambientin e punës… - Bota Sot
Sjelljet që duhet t’i shmangni në ambientin e punës…

Life style

Sjelljet që duhet t’i shmangni në ambientin e punës…

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 15:37
Ilustrim

Në stafin e punës ka dhe nga ata që nuk do ju pëlqejnë. Por nëse shefi dhe kolegët kanë shfaqur shenja që nuk ju pëlqejnë, diçka me siguri keni bërë. Ndoshta nuk e ke kuptuar se çfarë ka ndodhur, por mund të kesh krijuar vese që janë aspak profesionale për një vend pune.

Por meqë kolegët nuk ja u thonë, hidhini një sy kësaj listës:

Mburrja

Ardhja me vonesë në punë

Paraqitja me vonesë në çdo takim të mundshëm

Mban vendin pis

Pyet shumë

Ankohesh shumë

Ke higjienë të pakët vetjake

Hiqesh si i sëmurë kur nuk je

Reflektoni stres

Bëni diçka tjetër kur jeni nëpër takime

Ndërpret të tjerët

Je shumë i zhurmshëm

Bëni telefonata personale gjatë gjithë ditës

Bëni thashetheme për të tjerët

Shmangni eventet sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat