Cilësitë e një femre me vlera… - Bota Sot
Cilësitë e një femre me vlera…

Life style

Cilësitë e një femre me vlera…

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 18:38
Foto ilustrim

Ajo kujdeset për veten.

Një grua që krenohet me veten e saj mbledh vëmendjen dhe respektin e menjëhershëm. Ajo është përgjegjëse dhe e përgjegjshme për atë që bën dhe nuk bën dhe refuzon të fajësoj të tjerët për gjërat që ndodhin . Kjo lloj gruaje është e besueshme, e vështirë dhe e sigurt.

Është e qetë në veten e saj.

Kjo lloj gruaje e di vetë vetëvlerësimin e saj dhe ka besimin që ta mbështesë atë. Megjithëse ndonjëherë mund të jetë e pasigurt (ajo është vetëm njerëzore), ajo është në gjendje të shikohet në pasqyrë me krenari. Kjo grua është gjithashtu mjaft inteligjente për të kuptuar se mendimi i saj për pamjen e saj është ajo që ka rëndësi.

Ka një sens të qëndrueshëm të pavarësisë.

Me fjalë të tjera, ajo nuk ka nevojë për të tjerët dhe kjo është një gjë pozitive. Një grua e pavarur nuk është e varur nga askush për nevojat e saj personale. Ajo nuk ju do ju vetëm në mënyrë që ju të mund të siguroni nevojat e saj financiare, mendore ose fizike. Gruaja ka hyrë në marrëdhënie si një partner i barabartë dhe është e gatshme të mbajë barrën në çdo kohë, nëse është e nevojshme.

Ajo ju frymëzon të jeni versioni më i mirë i vetes tuaj.

Një grua me vlerë e di atë që ju jeni në gjendje të bëheni te suksesshëm dhe iu inkurajon për këtë gjë. Ajo dëshiron që ju të arrini potencialin tuaj të plotë, sepse ju do dhe ju respekton ju dhe aftësitë tuaja.

Ajo është mendjehapur.

Ajo nuk ka frikë ti shfaq mendimet e saj. Ajo gjithashtu zotëron njohuri për të artikuluar mendimet e saj. Ndoshta më e rëndësishmja, ajo është tolerante ndaj të tjerëve dhe gjithmonë dëgjon atë që ata kanë për t’i thënë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat