Fjalët që meshkujt duan të dëgjojnë nga femra që kanë përkrah - Bota Sot
Fjalët që meshkujt duan të dëgjojnë nga femra që kanë përkrah

Life style

Fjalët që meshkujt duan të dëgjojnë nga femra që kanë përkrah

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 12:33
Foto ilustrim

Gratë janë të njohura për natyrën e tyre emocionale dhe të butë, e nga kjo nuk është çudi që ndjenjat e tyre të shkatërrohen si rezultat i përplasjes së ndjenjave. Kjo do të thotë që ato e përkthejnë marrëdhënien e tyre si të duan. Por gaboheni nëse vetëm femrat duan komplimente.

Edhe pse meshkujt janë komplet temperament tjetër nga femrat dhe shumë rrallë mund t’i shohim duke qarë, ata thjesht nuk hyjnë shpesh në kontakt me ndjenjat e tyre. Megjithatë, mund të vijë si tronditje për ju nëse u themi që burrat ashtu sikurse gratë dua të komplimentohen nga partnerja e tyre.

10 fraza që i dashuri juaj ‘fshehurazi’ ëndërron që ju t’ia thoni:

1.Vlerësoni veprimet e tij ndaj jush, thuajani me zë.

2.Tregojini se sa e doni, sa më shpesh përshpëritini në vesh fjalë të ëmbla.

3.Komplimentojeni për veshjen dhe stilin.

4.Tregojani se sa i bukur është.

5.Lërini të kuptojë se ju jeni e vëmendshme për çdo veprim të tij në marrëdhënien tuaj.

6.Vlerësoni çdo përpjekje të tij kur mundohet t’iu lumturojë.

7.Lëre atë ta kuptojë se si të bën të ndihesh.

8.Vlerësoni parfumin e tij.

9.Bëja të ditur që kur je me të ndihesh e sigurt.

10.Bëjeni ta kuptojë që ai është i zgjedhuri juaj, me fjalë të tilla si p.sh. ‘Unë të përkas vetëm ty’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat