Si të kaloni sa më bukur pushimet në shtëpi me partnerin tuaj

Life style

Si të kaloni sa më bukur pushimet në shtëpi me partnerin tuaj

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 10:31
Foto ilustruese

Këtë vit, për shkak të pandemisë, jo të gjithë do të jenë në gjendje të bëjnë pushimet e zakonshme të verës. Midis fluturimeve të anuluara, pushimeve nga puna që kanë zvogëluar disponueshmërinë ekonomike dhe frikës së lëvizjes nga qyteti i tyre, do të ketë shumë çifte që do t’i kalojnë pushimet në shtëpi.

Për fat të mirë, kjo nuk është një tragjedi sepse, siç ndodh shpesh, mjafton t’i bësh gjërat në mënyrën e duhur për të gjetur ato edhe më të këndshme. Sot, ne do të përpiqemi të marrim në konsideratë mënyra të ndryshme për të kaluar pushimet në qytet me partnerin tuaj.

Si të kaloni pushime përrallore me partnerin tuaj pa dalë nga shtëpia

Çdo vit, me ardhjen e verës, dëshira për t’u shkëputur dhe pushuar është gjithmonë e madhe. Një nevojë që çiftet e përjetojnë si një mënyrë për t’i dhënë pak shije marrëdhënies, të pushojnë me partnerin dhe ta shohin veten nga një këndvështrim tjetër dhe kjo nuk përfshin faturat dhe vendimet e përditshme që duhen marrë.

Ideja e të qëndruarit në shtëpi është shumë e vështirë për një pjesë të madhe, por jo e pamundur të zbatohet. Ajo që ka rëndësi nuk është që të jetoni gjithçka deri në frymën e duhur. Pra, le të zbulojmë se si t’i kaloni më së miri pushimet verore në qytet.

Përgatisni veten që të pushoni edhe pa udhëtuar. Për shumë njerëz, udhëtimi është si një prizë, pa të cilën jeta mbetet e njëjtë edhe në ditët më të nxehta. Hapi i parë për pushime të këndshme me partnerin tuaj është të detyroni veten të futeni në mënyrën e pushimeve. Për ta bërë këtë, thjesht shmangni çështje të rënda siç janë pagesa e faturave dhe shumë vendime që duhet të merren. Duhet të vendoset një periudhë kohe në të cilën të mendoni vetëm për veten.

Kujdesuni për veten. Shpesh dilni të blini rroba ose kostume të reja dhe vishuni mirë që të ndiheni gjithmonë më mirë. Shkoni në parukeri dhe bëheni e bukur për partnerin tuaj. Epo, kjo gjë duhet të vazhdojë edhe gjatë pushimeve të kaluara në shtëpi. Të shikosh me këndvështrim të ri është e mundur për sa kohë që dëshiron ta bësh atë dhe të jesh në gjendje të eksperimentosh me një mënyrë krejt të re është më argëtuese sesa mendon.

Bëni ushqime argëtuese. Nëse gjatë pushimeve hani gjithmonë jashtë, mund të revolucionarizoni edhe mënyrën se si hani në shtëpi. Çdo herë që ju mund të dilni për darkë, mund të porosisni diçka të lehtë dhe në raste të tjera (veçanërisht për të kursyer para) ju mund të hani në shtëpi. Darka në divan para një filmi të mirë, organizimi i një darke në ballkon ose kopsht dhe bërja e një pikniku në dhomën e ndenjes janë vetëm disa nga shumë gjëra që mund të bëhen dhe që do të kenë një aromë krejt ndryshe.

Dilni për të zbuluar qytetin. Jeta e përditshme është aq e mbushur me angazhime saqë edhe zonat afër shtëpisë përjetohen me pak entuziazëm dhe mungon dëshira për t’i njohur me të vërtetë ato. Prandaj, një verë në qytet mund të jetë një mënyrë e mirë për të rizbuluar vendin ku jetoni dhe të bëni një udhëtim për të zbuluar cepa ende të panjohur ose që kurrë nuk keni pasur mundësinë t’i vlerësoni vërtet. Shëtitjet, fotografimi dhe shijimi i diçkaje do t’ju ndihmojë të dashuroheni me vendin ku jetoni. Përveç kësaj, gjithmonë ekziston mundësia që të përfitoni nga përdorimi i biçikletës për të shkuar nëpër parqe dhe për të bërë disa lëvizje argëtuese.

Rrezatimi së bashku. Dihet që dielli ju jep një humor të mirë. Dhe një nga gjërat që bëjnë shumica e atyre që shkojnë në plazh është të qenit në gjendje për të shijuar shumë orë në plazh. Nëse keni mjaft fat për të jetuar në një qytet bregdetar, natyrisht, kjo mund të jetë e mundur. Në rast të kundërt, ju mund të shkoni në park dhe të merrni disa rreze dielli atje. Ju mund të përdorni kopshtin, tarracën apo edhe ballkonin. Nëse vendosni të argëtoheni, çdo vend do të jetë i duhuri dhe e gjitha kjo sepse jeni bashkë dhe të vendosur për të kaluar momente të këndshme së bashku.

Përkushtimi në një hobi. Praktikimi i një hobi së bashku mund të jetë një devijim argëtues me aftësinë për të kapërcyer çdo ngërç. Pavarësisht nëse është një enigmë, një kurs së bashku, një serial televiziv, apo një sport i ri për t’u eksperimentuar, ajo që ka rëndësi është të bëni diçka që e pëlqeni dhe argëtuese.

T’i kushtosh një ditë të veçantë tjetrit. Një mënyrë e mirë për të shijuar më mirë këto pushime mund të jetë të bëni të kundërtën, domethënë t’i kushtoni një ditë njëri-tjetrit. Në këtë mënyrë do të ketë kënaqësi për të dy dhe mbase do të zbuloni se disa gjëra që menduat se i urrenit janë argëtuese, veçanërisht nëse bëhen së bashku.

Ka shumë mënyra për të kaluar kohë cilësore së bashku, edhe pa lënë shtëpinë. Dhe sigurisht midis opsioneve të listuara më lart do të ketë disa që mund të nxisin imagjinatën tuaj. Në këtë mënyrë mund të shkoni me pushime edhe pa lënë shtëpinë, duke shijuar shoqërinë e partnerit tuaj dhe duke kujtuar se si të ndiheni mirë, thjesht angazhohuni pak dhe investoni gjithçka në dëshirën për të qenë bashkë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat