Cili është fustani më i kopjuar i nusërisë në të gjitha kohërat! - Bota Sot
Cili është fustani më i kopjuar i nusërisë në të gjitha kohërat!

Life style

Cili është fustani më i kopjuar i nusërisë në të gjitha kohërat!

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 18:26
Grace Kelly

Më shumë sesa me modën, fustani i nusërisë lidhet me ndjenjat. Tendencat e sotme të fustanit të bardhë janë dy: ose ai i derdhur “si sirenë” , ose tipi i viteve `80 që synon tek volumi.

Ekspertët thonë sakaq se një këpucë e bukur mund të fisnikërojë dhe fustanin më anonym, por një këpucë ë zgjedhur keq, “mund të shkatërrojë” edhe fustanin më të bukur.

Përpos të tjerash, kërkojnë të bëhet kujdes me imazhet nëpër kopertina.

“Nuk dashurohesh dot me një fuistan që I rri mirë një modeleje, duhet të bësh llogaritë me siluetën tënde”, shtojnë ata. Eleganca në fund, mbetet një koncept pa kohë.

Modeli më i kopjuar i të gjitha kohërave mbetet fustani I nusërisë së Grace Kelly ( 1956). Për stilistët, ai përfaqëson joshjen, ëndrrën dhe mishërimin e një përralle.

Image
Grace Kelly
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat