Këshillat e stilistëve për t’i bërë këmbët të duken më të gjata - Bota Sot
Këshillat e stilistëve për t’i bërë këmbët të duken më të gjata

Life style

Këshillat e stilistëve për t’i bërë këmbët të duken më të gjata

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 12:30

Këmbët më të gjata në botë janë më shumë se 132 cm.

Sigurisht që është e pamundur të marrësh këto rezultate me ndonjë teknikë. Por të paktën ju mund të krijoni iluzionin se këmbët tuaja duken më të gjata sesa janë në të vërtetë. Dhe këtu janë disa truke të veshjeve që do t’ju ndihmojnë.

Ne jemi të gatshëm të ndajmë me ju disa këshilla për veshjen, me qëllim që këmbët tuaja të duken më të gjata. Mos u shqetësoni sepse nuk ka të bëje me ndonjë operacion dhe asnjë gjë tjetër frikësuese. Me vetëm ngjyrën dhe gjatësinë e rrobave tuaja, pamja juaj mund të ndryshojë në mënyrë drastike.

Një faqe këpuce që mbulon vetëm gishtërinjtë tuaj do të funksionojë më mirë. Këpucët me faqe të lartë nuk do të funksionojnë.
 

Image

Mund të përpiqeni të futni këmishën tuaj brenda. Kjo do të ndihmojë që pjesa e sipërme e trupit të duket më e shkurtër.
 

Image
 
Zgjidhni vija vertikale, jo ato horizontale. Vizualisht do t’i bëjë këmbët tuaja të duken më të gjata.
 
Image

Zgjedhni pantallona me bel të lartë në vend të atyre me bel të ulët. Do t’ju japë gjatësi shtesë.
 

Image

Xhinset e ngushta i bëjnë këmbët të duken më të gjata, veçanërisht nëse ato janë një ngjyrë e errët.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat