Kardio-stërvitja më e mirë për trup të skalitur: Si t’i digjni 400 kalori për vetëm gjysmë ore - Bota Sot
Kardio-stërvitja më e mirë për trup të skalitur: Si t’i digjni 400 kalori për vetëm gjysmë ore

Life style

Kardio-stërvitja më e mirë për trup të skalitur: Si t’i digjni 400 kalori për vetëm gjysmë ore

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 13:55

Sot po ju propozojmë stërvitjen 30-minutëshe e cila do t’ju djersitë mirë dhe do t’ju lërë pa frymë, por që mund ta bëni edhe në shtëpinë tuaj

Krahas kësaj, kjo stërvitje ka për qëllim formësimin optimal të të gjitha pikave të trupit tuaj, duke mos injoruar me atë rast asnjë grup vital të muskujve!

Cilën stërvitje kardio ta zgjidhni, varet plotësisht nga ju.

Gjithashtu është me rëndësi që të bëni ushtrime dinamike në mënyrë që pulsin ta mbani lart.

Vetëm kur të gjendeni në të ashtuquajturën zonë kardio, do të nxisni metabolizmin jashtë kufijve vetjakë dhe shpenzimin e shpejtë të kalorive.

Në vazhdim shikoni videon e ushtrimeve kardio nga e cila do të mësoni se si mund të humbni 400 kalori! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat