Peneli i bardhë është trendi më i pëlqyeshëm i grimit këtë sezon - Bota Sot
Peneli i bardhë është trendi më i pëlqyeshëm i grimit këtë sezon

Life style

Peneli i bardhë është trendi më i pëlqyeshëm i grimit këtë sezon

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 13:38
Rihana

E bardha ka hapësirën e saj gjatë verës, pasi duket shumë bukur në veshje dhe kombinime të ndryshme.

Një festë me kodin e veshjes me të bardha e kombinuar me verë të bardhë, paraqet një mbrëmje perfekte verore.

Në kozmetikë, ka diçka që do ta freskojë pamjen tuaj, e cila rrotullohet rreth të bardhës, gjithashtu: më saktësisht, peneli i bardhë i freskët i vendosur në lëkurën e nxirë nga dielli.

Dua Lipa duket shumë bukur në këtë trend, Rihanna po e provon, Margot Robbie e bëri atë, Bella Hadid e provoi dhe Sophie Turner gjithashtu.

“Është e përsosur. Mbajeni bazën tuaj të lehtë dhe të tejdukshme, në atë mënyrë që peneli i bardhë të jetë një pikë e freskët e pikësimit për fytyrën”, thotë grimerja Christabel Draffin, e cila ka punuar me Daisy Lowe dhe Pixie Lott.

Efekti i ndritshëm funksionon në çdo ton të lëkurës, por duket i vendosur më së miri kundër toneve të errëta të lëkurës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat