Masazh me gjarpri - Bota Sot
Masazh me gjarpri

Life style

Masazh me gjarpri

Nga: T.M Më: 7 korrik 2020 Në ora: 19:48
Gjarpri

Një masazh me gjarpër tingëllon paksa i egër dhe i çuditshëm.

Procesi është shumë i thjeshtë, megjithëse - gjithçka që duhet të bëni është të shtriheni pa lëvizur nën 500 paund gjarpër në lëvizje dhe ta shijoni sa më shumë që të jetë e mundur, transmeton "Bota sot"

Ndërsa kjo mund të tingëllojë pak e frikshme, gjarpri që bën gjithë punën është një piton, që do të thotë që nuk do të kafshohesh pasi ato janë më pak helmuese. Ata kanë një tendencë për të mbytur pre e tyre dhe pastaj ta gëlltisin atë, kështu që sigurohuni që të mos bëni lëvizje të mërzitshme ose tinguj me zë të lartë.
Rusia, Tajlanda, Indonezia dhe Filipinet janë ndër të paktat vende që ofrojnë këtë lloj masazhi.
 

Padyshim, terapia me masazh është një nga gjërat më të këndshme në botë dhe më relaksuese edhe pse masazhi me gjarpri është diçka që shumë njerëz nuk janë të gatshëm ta provojnë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat