Vajza e cila mban vendin e dytë për këmbët më të gjata në botë

Life style

Vajza e cila mban vendin e dytë për këmbët më të gjata në botë

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 16:59
Rentsenkhorloo Bud

29-vjeçarja Rentsenkhorloo Bud, me origjinë nga Mongolia, zë vendin e dytë për këmbët më të gjata në botë.

Bud është 205 centimetra e gjatë, ajo trashëgoi gjenet e saj nga babai që ka gjatësi 208 centimetra dhe nëna e saj 180 centimetra.

Tani ajo punon si modele dhe është jashtëzakonisht krenare për këmbët e saj unike me gjatësi 130 centimetra.

Megjithëse këmbët e saj janë gati më të gjatat në botë, Bud përsëri pëlqen të vesh taka të larta.

Ajo tani jeton dhe punon si modele në Chicago dhe tha se i pëlqen të veshë pantallona të shkurtra dhe taka të larta në mënyrë që këmbët e saj të duken më të gjata. Ajo i do këmbët e saj të gjata dhe ajo beson se ato e bëjnë atë më të bukur.

Bud nuk ka dëshirë të hyjë në librin Guinness të rekordeve botërore, nuk ka ndonjë interes për të. 29-vjeçarja tha që ndonjëherë i duhet shumë mund të gjejë rroba që i përshtaten dhe ndonjëherë është shumë e madhe për dyert. Numri i këmbës së saj është 47 dhe në Azi e ka të pamundur të gjejë këpucë që i përshtaten asaj.

Ajo nuk e kishte gjithnjë besimin që ka tani. Kur ishte më e re, shpesh ndjehej keq për shkak të gjatësisë dhe disa njerëz e bënin të ndjehej keq. Tani, duket sikur ajo shihet më shumë si person unik dhe kjo është arsyeja pse ajo ndjehet aq mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat