Nuk është dashuria ajo që mbështet një marrëdhënie, por mënyra se si dashuroni - Bota Sot
Nuk është dashuria ajo që mbështet një marrëdhënie, por mënyra se si dashuroni

Life style

Nuk është dashuria ajo që mbështet një marrëdhënie, por mënyra se si dashuroni

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Dashuria është e thjeshtë… Njerëzit komplikojnë gjithçka, duke idealizuar shumë, duke harruar të jetojnë realitetin. Megjithatë, realiteti i thjeshtë mund të jetë i mrekullueshëm. 

Njerëzit harrojnë se dashuria duhet të ushqehet dhe jo me dhurata dhe darka të shtrenjta. Jo, dashuria nuk ka nevojë të financohet për të mbështetur veten. Njerëzit shkojnë në treg dhe harrojnë të blejnë çokollatën e preferuar të partnerit të tyre. Për t’i blerë një t-shirt vetëm për të parë atë të buzëqesh.

Harroni ngjyrën që ju pëlqen më shumë, ëmbëlsirën tuaj të preferuar, parfumin që mbani. Harroni se shikimi i një filmi romantik në një pasdite të së dielës vonë është e mirë për çiftin. Harroni ta komplimentoni për atë veshje të re. Njerëzit harrojnë rëndësinë e shikimit të një ndeshje futbolli me shokun e tyre, duke bërtitur kur ekipi i tyre shënon. Njerëzit harrojnë të marrin kohë të çmuar për të dëgjuar njëri-tjetrin. Njerëzit harrojnë të ofrojnë një lule të këputur në një fushë, të lavdërojnë aromën e re dhe të pëshpërisin gjithë dashurinë e tyre në vesh.

Dashuria nuk ka nevojë për një tufë lulesh të dërguara në zyrë në raste festash, darka në një restorant të shtrenjtë, bizhuteri … E gjithë kjo nuk është e nevojshme për ta mbajtur ndezur flakën e dashurisë.

Një puthje në ballë siguron zemrën e çdo gruaje. Një përqafim, kur gjërat nuk shkojnë mirë, ju bën të ndiheni të mbrojtur. Problemi është se shpesh njerëzit janë shumë intensiv vetëm në fillim të një marrëdhënieje, kur ata duhet ta pushtojnë tjetrën. Njerëzit harrojnë se ne duhet të fitojmë çdo ditë, që edhe pas disa vitesh një mesazh i këndshëm, një vëmendje romantike, një kompliment i sinqertë dhe i papritur, e bëjnë partnerin të ndjehet i dashur. 

Mos lejoni që dashuria juaj të zbehet. Mos u mbështetni në të gjithë peshën e jetës së përditshme. Mbani gjallë emocionet, vazhdoni ta ushqeni atë flakë me buzëqeshje, sy që shkëlqejnë kur shikoni veten.

Dashuria gëzon me thjeshtësi dhe janë gjërat e vogla, që i bëjnë zemrat tona të buzëqeshin pa frikë. Vazhdoni të doni dashurinë, mos jini një nga ata që harrojnë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat