Fakte rreth fustanit magjepsës të nusërisë së Kate Middleton - Bota Sot
Fakte rreth fustanit magjepsës të nusërisë së Kate Middleton

Life style

Fakte rreth fustanit magjepsës të nusërisë së Kate Middleton

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 12:41
Catherine Middleton

Më 29 prill 2011, ndodhi martesa e Kate Middleton me princin William, martesa më ekstravagante mbretërore ndonjëherë.

Në thelb, e gjithë bota merrej me këtë fustan edhe para se ajo të shfaqej në të dhe historia pas krijimit të tij përshkruhet më së miri si ekstravagant.

Sidoqoftë, më poshtë gjeni disa fakte të njohura rreth dasmës, këpucëve dhe bizhuterive të Kate.

Çdo dizajner/e në botë donte të bënte fustanin e saj

Ata i dorëzuan Kate një fustan dhe një ton skicash të tjera, në rast se asaj i pëlqen ndonjëra nga skicat dhe jo fustani. Karl Lagerfeld sugjeroi temën “fustani i dasmës Viktoriane”, Badgley Mischka hartoi një siluetë ku fustani kishte materialin poshtë supeve dhe Valentino hartoi një fustan “lulëzimi” i cili sinqerisht është një ëndërr.

Por, Sarah Burton kishte një lidhje speciale mbretërore

Kishte një ton spekulimesh se kë do të zgjidhte Kate të dizajnonte fustanin e saj dhe në mars, The Sunday Times tregoi lajmin se stilistja e Alexander McQueen, Sarah Burton kishte “fituar garën, sipas burimeve të industrisë së modës”. Ajo tashmë kishte një lidhje mbretërore falë projektimit të veshjes së dasmës së Sara Buys, gruaja e djalit të dukeshës Camilla, Tom Parker Bowles.

Fustani ishte një sekret masiv

Në mënyrë të hijshme, Sarah Burton u përpoq të mbyllte thashethemet që ajo ishte duke projektuar fustanin e Kate duke gënjyer drejt, duke thënë “Unë nuk po e bëj atë”. Madje, ajo fshehu të vërtetën nga njerëzit që punonin në veshje, duke përfshirë rrobaqepësit, të cilëve u tha se po bënin një fustan për një shfaqje televizive.

Sarah përfundimisht pranoi në një deklaratë se do të punonte me Kate, duke shpjeguar pse e gjithë sekreti ishte kaq i rëndësishëm: “Muajt ​​e fundit kanë qenë shumë emocionues dhe një përvojë e jashtëzakonshme për ekipin tim dhe mua, pasi kemi punuar ngushtë me Kate për të krijuar këtë veshje në kushte të fshehtësisë më të rreptë. Kuptohet, Kate ka qenë shumë e prirur të mbajë detajet e veshjes së saj një sekret, e cila është prerogativë e çdo nuseje dhe ne i dhamë një angazhim që roli ynë të mbetet i fshehtë deri në ditën e dasmës”.

Rrobaqepësit duhet të lanin duart çdo 30minuta

Sipas Huffington Post, familja mbretërore vendosi një deklaratë të gjatë në lidhje me veshjen e Kate pas dasmës dhe shkoi në detaje të holla të holla rreth dantellave dhe rrobave.

Fakte të tjera:

Lulet individuale u prenë me dorë nga dantella dhe u vendosën në materiale mëndafshi fildishi.

Trëndafila, gjemba dhe dafina u përfshinë në dizajn.

Fundi u bë për tu dukur si një “lule hapëse”.

Bishti i fustanit të Kate kishte gjatësi dy metra e 70 centimetra, pra shumë i gjatë.

Kishte 58 butona poshtë pjesës së pasme të veshjes.

Kate ndërroi edhe një fustan tjetër.

Kate debutoi edhe një fustan tjetër të projektuar nga Sarah Burton për pritjen në dasmën e saj dhe ajo dukej e mahnitshme edhe me fustanin tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat