Mënyra të thjeshta për thonj të shëndetshëm

Life style

Mënyra të thjeshta për thonj të shëndetshëm

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 17:58
Ilustrim

Disa njerëz pavarësisht përpjekjeve të tyre e kanë të pamundur që të kenë thonj të shëndetshëm. Sipërfaqja e tyre duket gjithmonë e copëtuar, e brishtë dhe pa shkëlqim.

Por, janë disa mënyra të vogla që mund t’iu ndihmojnë që thonjtë të duken të bukur dhe plot jetë.

Hudhra

Hudhra është jashtëzakonisht e efektshme për shëndetin e përgjithshëm të një personi. Gjithashtu nga ekspertët ajo konsiderohet si mjaft e dobishme edhe për kujdesin për thonjtë.

Prisni një copë hudhër në gjysmë dhe fërkoni me të thonjtë. Shërben si një forcues natyral i thonjve dhe veçanërisht për ata që kanë thonj të brishtë. Bëni këtë ushtrim për të paktën një minutë çdo ditë.

Masazh vaji

Ashtu si flokët edhe thonjtë kanë nevojë për aplikimin e vajrave. Kohë pas kohe duhet të lyeni thonjtë me vajra të ndryshëm që përmbajnë vitaminë E. Kjo iu jep shkëlqim dhe nuk lejon që ata të duken të brishtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat