Nasa zbuloi një shenjë të re horoskopi, tani shenja juaj ka ndryshuar

Life style

Nasa zbuloi një shenjë të re horoskopi, tani shenja juaj ka ndryshuar

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 17:57
Foto Ilustrim

Miliona prej nesh po lexojnë horoskopin për të kuptuar botën, në kaosin ekonomik, në mesin e një pandemie globale.

Ekspertet nga NASA vlerësojnë se yjet janë zhvendosur dhe shenja juaj e zodiakut mund të jetë e gabuar.

Dhe ata kanë dalë me një shenjë krejt të re ‘Ophiuchus’, mbajtës i gjarprit, për njerëzit e lindur midis 29 nëntorit dhe 17 dhjetorit.

Shenjat astrologjike përcaktohen nga pozicioni i diellit në lidhje me një yjor në ditën tuaj të lindjes, por qielli i natës është zhvendosur përderisa Babilonasit shpikën për herë të parë 12 shenjat e zodiakut më shumë se 2.500 vjet më parë.

Astrologët e lashtë donin të vizatonin rrugën 360-shkallë të diellit në 12 pjesë të barabarta nga ana matematike, secila prej 30 gradësh.

Ata studiuan një marrëdhënie të dukshme midis vendosjeve të yjësisë në qiell dhe lëvizjes së diellit dhe 12 shenjat kanë lindur.

Ata panë gjithashtu yjësinë e Ophiuchus, por meqenëse nuk u përshtat mirë në njërën nga këto 12 feta, ata vendosën ta linin atë jashtë horoskopit.

Sidoqoftë, boshti i tundur i Tokës do të thotë që asnjë nga yjësitë nuk është në të njëjtin vend siç ishin gjithë ato vite më parë.

Kjo, së bashku me ekzistencën e Ophiuchus, do të thotë që disa njerëz besuan se shenjat e astrologjisë që kemi njohur, kanë ndryshuar.

Pra, sipas teorisë së NASA-s, shumë Bricjapë seriozë dhe të durueshëm tani duhet të pranojnë se ata, në fakt, janë Shigjetarë optimistë dhe qesharakë.

Bricjapi

Tani: 20 janar – 16 shkurt

Më parë: 22 dhjetor – 20 janar

Ambicioz, i vetëbesueshëm dhe i disiplinuar, pamja juaj e jashtme e ftohtë fsheh një zemër të ngrohtë dhe vendosmëri për të ndërtuar një jetë të sigurt.

Ju merrni kohë për të zgjedhur partnerin e duhur, bëheni më seksi ndërsa plakeni.

Ujori

Tani: 16 shkurt – 11 mars

Më parë: 21 janar – 18 shkurt

Ju jeni gjeniu i zodiakut dhe një mik i botës. Njerëzit bien nën magjinë tuaj sepse vërtet i dëgjoni ata dhe kujdeseni.

Stili juaj i dashurisë është i veçantë dhe imagjinar.

Peshqit

Tani: 11 Mars – 18 Prill

Më parë: 19 Shkurt – 20 Mars

Talenti dhe krijimtaria juaj sjellin sukses dhe në dashuri e dini se si t’i realizoni dëshirat e partnerit.

Ju lexoni kaq mirë emocionet e njerëzve të tjerë.

Ju kurrë nuk do të ndaleni së besuari në romancë dhe një përfundim përrallë zanash, kështu që kur të hiqet përralla mund të jetë e vështirë.

Ju bëni një partner brilant dhe shpesh shpërbleni gjysmën tuaj tjetër.

Dashi

Tani: 18 Prill – 13 Maj

Më parë: 21 Mars – 20 Prill

Jeni të guximshëm dhe veproni me impuls.Ju keni një qasje të drejtpërdrejtë, me energji të lartë ndaj marrëdhënieve dhe një stil të guximshëm, të pasionuar.

Kur e gjeni partnerin e duhur, jeni besnik dhe mbrojtës. Ju e dini saktësisht se çfarë duan në një lidhje dhe jeni të vendosur që t’ua japin atyre.

Demi

Tani: 13 maj – 21 qershor

Më parë: 21 Prill – 21 Maj

I talentuar dhe i durueshëm në punë, romantik dhe sensual në marrëdhënie, ju jeni gjithashtu një mik besnik dhe i besueshëm.

Binjakët

Tani: 21 qershor – 2 korrik

Më parë: 22 maj – 21 qershor

Ju keni ide të tilla imagjinare dhe mund të mbushni jetën e një partneri me përvoja të reja.

Ju jeni simpatik, flirtues dhe argëtues dhe mund të bisedoni me këdo.

Gaforrja

Tani: 20 korrik – 10 gusht

Më parë: 22 qershor – 22 korrik

ju jeni partneri më i kujdesshëm dhe i zgjuar, por jeni të prirë për ndryshime të humorit. Ju jeni një dëgjues i mirë dhe miqtë iu drejtohen juve për këshilla.

Mënyra sesi ju akordoni dëshirat e fshehta të një partneri ju bën një dashnor të ëndrrave.

Luani

Tani: 10 gusht – 16 shtator

Më parë: 23 korrik – 23 gusht

Ambicioz dhe krenar për atë që arrini, ju jeni gjithashtu një person i ngrohtë dhe bujar dhe i ndihmoni të tjerët të bëjnë mirë.

Dashuria e vërtetë dhe e përhershme nuk ndodh vetvetiu, kështu që ju duhet të punoni në të. Mos u ul në fronin tënd romantik.

Virgjëresha

Tani: 16 shtator – 30 tetor

Më parë: 24 gusht – 22 shtator

Jeni një perfeksionist dhe drejtoni jetën tuaj në mënyrë të efektshme.

Por ju jeni gjithashtu dashnori më intrigues i zodiakut.

Ju dëshironi ta bëni jetën e partnerit tuaj një histori suksesi dhe të bëni gjithçka që mundeni për të ndihmuar familjen të shkëlqejë.

Peshorja

Tani: 30 tetor – 23 nëntor

Më parë: 23 shtator – 23 tetor

Ju trajtoni njerëzit me mjeshtëri në punë dhe në jetën tuaj private.

Ju keni një talent të vërtetë për bashkësi dhe aftësia juaj për të parë jetën përmes syve të partnerit thellon mirëkuptimin dhe të çon në dashuri të veçantë.

Akrepi

Tani: 23 nëntor deri më 29 nëntor

Më parë: 24 tetor – 22 nëntor

Ju jeni shenja më seksi e zodiakut, si magnetike ashtu edhe imponuese.

Por ju gjithashtu keni një besim të fortë në marrëdhëniet gjatë gjithë jetës dhe miqësitë.

Askush nuk mund të mbajë sekrete nga ju por ata kurrë nuk dinë gjithçka për ju.

Mbajtësi i gjarprit

29 Nëntor – 17 Dhjetor

Jeni një personazh shumë i komplikuar që dëshiron sukses, jo vetëm për veten tuaj, por për të gjithë të tjerët në jetën tuaj.

Ju mund të jeni një dashnor super i fortë pasi emocionet tuaja evoluohen plotësisht, jeni pasionant dhe nuk jeni i interesuar për marrëdhënie afatshkurtra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat