Cila është pozita e shpejtë e seksit dhe cilat janë përfitimet?

Life style

Cila është pozita e shpejtë e seksit dhe cilat janë përfitimet?

Më: 24 korrik 2020 Në ora: 18:47
Foto ilustrim

Jo të gjitha pozicionet e seksit duhet të nënkuptojnë përvetësimin e vetes në pozicione me të cilat do të luftonte një gjimnast.

Disa janë të dizajnuara për rehati dhe efekt maksimal, duke ju dhënë të dyve mundësinë më të madhe të orgazmës duke përafruar trupin tuaj në mënyrë korrekte.

Një nga këto pozicione të lehta por efektive është përplasja e shpejtësisë. Ky është një pozicion i krijuar në dukje me çifte heteroseksuale në mendje.

Përplasja e shpejtësisë është një pozicion me hyrje të pasme, ku gruaja (në këtë rast) do të shtrihej në pjesën e përparme të saj me një jastëk ose forcues nën ijet e saj.

Ju mund të luani me atë që ndjehet më mirë për këmbët tuaja, me personin në majë ose duke u zvarritur ose duke i vendosur këmbët midis partnerit të tyre. Përfitimi i këtij pozicioni është se lartësia nga jastëku e bën shumë më të lehtë goditjen e pikës G në murin e përparmë të vaginës.

Ajo gjithashtu ka avantazhin e stilit të qenit, gjithashtu, në atë që ju mund të jeni fizikisht më afër njëri-tjetrit nëse preferoni më shumë intimitet.

Partneri depërtues mund të mbështesë kokën mbi shpinën e partnerit pritës dhe të puthë qafën për pak romancë. Siç u përmend, ju lehtë mund të përdorni një jastëk për të vënë nën vithe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat