Të kënaqur në shtrat? Do të keni më pak stres! - Bota Sot
Të kënaqur në shtrat? Do të keni më pak stres!

Life style

Të kënaqur në shtrat? Do të keni më pak stres!

Më: 24 korrik 2020 Në ora: 21:53
Foto ilustrim

Të kesh një jetë seksuale të kënaqshme, ju bën ta duroni më mirë stresin më punë dhe të përmirësoni rendimentin edhe në zyrë.

Në këtë përfundim ka arritur një studim i profesorëve të Universitetit të Goteborg-ut në Zvicër, të cilët për 5 vjet kanë analizuar të dhënat e 900 personave (femra e meshkuj). Rezultatet u bënë të ditura në faqen e internetit “The Local”.

Një surprizë vjen nga meshkujt: në kundërshtim me atë që mendohet, duken se janë veçanërisht të ekspozuar nga stresi në punë, nëse jeta e tyre sentimentale dhe seksuale është e pakënaqshme. Me pak fjalë, kanë tendencën të sillen njësoj siç reagojnë femrat ndaj stresit, madje reagojnë akoma më keq.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat