Një ditë do takoni personin që do arrijë të shohë bukurinë e shpirtit tuaj - Bota Sot
Një ditë do takoni personin që do arrijë të shohë bukurinë e shpirtit tuaj

Life style

Një ditë do takoni personin që do arrijë të shohë bukurinë e shpirtit tuaj

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Asgjë nuk lëndon më shumë sesa vetëdija se nuk jeni të çmuar nga njerëzit që doni. Në fund, ju mund të kaloni jetën tuaj me dikë që ju merr për të dhënë dhe është gati të largohet nga ju, duke ju lënë me zemër të thyer. Për të shmangur këtë, ju mund të qëndroni qëllimisht vetëm, derisa të takoni dikë që ju intereson vërtet. Por ndonjëherë për këtë çast duhet të prisni përgjithmonë …

Një ditë do të takoni një person i cili kurrë nuk do t’ju lejojë të shkoni, sepse ai do të shohë sa i bukur është shpirti juaj. Ai / ajo do të shohë ashtu si je. Gjetja e dikujt që do të vlerësojë natyrën tuaj të vërtetë nuk është e pamundur. Mund të ketë shumë njerëz në jetën tuaj që presin që ju të ndryshoni për ta, por mos i lini ata të afrohen shumë në zemrën tënde.

Kur dikush që ju do vërtetë është pranë jush, ju duhet t’i jeni mirënjohës vetes, sepse nuk përpiqeni të jeni dikush tjetër për partnerin tuaj të padenjë. Dhe një ditë një person si ai me siguri do të vijë. Ai do të dojë të gjitha forcat dhe dobësitë e tua. Ju, nga ana tjetër, do të jeni mënyra më e pabesueshme për ta plotësuar jetën tuaj.

Nuk do të ketë shumë lojëra apo beteja për ta bërë partnerin tuaj të lumtur. Personi që jeni do të mjaftojë për lumturinë e të dashurit tuaj.

Ai do të ndryshojë jetën tuaj për mirë. Dashuria për një partner do t’ju mësojë të doni përsëri. Do të jetë një dashuri e fuqishme. Një marrëdhënie e tillë e ngushtë me një person tjetër do të jetë e pazakontë për ju. Më parë, as nuk dyshonit se dashuria ishte aq e fortë.

Partneri juaj do ta kushtojë gjithë zemrën e tij ndaj jush dhe ju ndaj atij. Duke e parë në sytë, do të kuptoni se ndjenjat e tij janë reale. Dhe nuk duhet të pyesni veten nëse jeni të rëndësishëm për të dhe nëse ai  shqetësohet për mirëqenien tuaj. Mund të lexohet në sytë e tij dhe të perceptohet nga prekja e tij.

Asnjeri prej nesh nuk do ta humbasë këtë dashuri. Dhe as mos guxoni të mendoni se jeni të padenjë për dashurinë e vërtetë. Por mbi të gjitha – as mos mendoni se nuk do ta gjeni kurrë. Një ditë ju do të takoni personin që sheh bukurinë tuaj të vërtetë. Ai do t’ju vlerësojë dhe do të bëjë gjithçka për të treguar se sa e rëndësishme je.

Dhe për këtë dashuri ia vlen të presësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat