Si ndikon mungesa e seksit në jetën e përditshme të femrave?

Life style

Si ndikon mungesa e seksit në jetën e përditshme të femrave?

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 00:35
Foto ilustrim

Nuk vlen vetëm rregulli që një grua ka nevojë për seks të rregullt për t’u qeshur. Megjithatë, ka disa karakteristika dhe sjellje që do të vini re te gjinia më e bukur kur ato nuk kanë “veprim të vogël”.

Para së gjithash, një grua që humbet një veprim të vogël në shtrat, është vazhdimisht e padisponuar. Ajo është nervoze, e zemëruar, dhe sigurisht që kjo e pengon atë gjatë gjithë kohës. Përveç kësaj, gratë e tilla zakonisht ecin me ngurtësi.

Ndërkohë që një grua me një jetë seksuale të kënaqshme janë më të disponuara, femrat që nuk kujdesen për seksin duken më të vjetra.

Ato shpesh kanë probleme me gjumin dhe nuk prodhojnë endorfinë të mjaftueshme, hormon i lumturisë, gjë që i bën shumë nervoze dhe të prira vetëm për grindje. Po ashtu, vuajnë nga lodhja kronike.

Femrat që nuk kanë marrëdhënie seksuale do të kenë më shumë puçrra fytyre, pasi ato shkaktohen nga mungesa e progesteronit të prodhuar gjatë seksit. Nëse nuk kanë seks të mjaftueshëm, femrat shpeshherë veprojnë në mënyrë armiqësore ndaj të tjerëve.

Gjithashtu, nëse nuk kanë marrëdhënie seksuale të mjaftueshme, shansi më i madh është se do të kenë më pak rezistencë ndaj dhimbjes. Mungesa e seksit mund të dëmtojë imunitetin dhe po ashtu ndikon në qarkullimin e gjakut dhe tru.

Femrat që nuk kanë seks të mjaftueshëm humbasin vetëbesimin e tyre dhe janë vazhdimisht të pakënaqura me pamjen e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat