Këto ushqime nuk duhet ti konsumoni para se të bëni seks - Bota Sot
Këto ushqime nuk duhet ti konsumoni para se të bëni seks

Life style

Këto ushqime nuk duhet ti konsumoni para se të bëni seks

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 16:39
Foto Ilustrim

Ushqimi që as nuk duhet t’iu shkojë ndërmend ta hani para se të kryeni marrëdhënie seksuale? Fasulet.

Një studim i fundit i publikuar nga revista ‘Nutrition Journal’ mësoi se fasulet përmbajnë një lloj sheqeri që nuk tretet lehtë, gjë që çon tek fryerja e barkut, shkruan Daily Star.

Ushqimet e tjera që nxisin gazrat përmbajnë karbohidrate shumë, sikundër janë qepët, hudhrat dhe brokoli.

Më poshtë do gjeni listën e plotë të ushqimeve që duhet t’i shmangni përpara aktit intim:

1. Mishi i kuq

2. Alkooli

3. Jamballi i zi

4. Çamçakëzi

5. Djathi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat