Trendi i xhinseve te 99-ta rikthehet në modë

Life style

Trendi i xhinseve te 99-ta rikthehet në modë

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 16:33
Ilustrim

Trendet e modës ashtu siç evolvohen, shpeshherë kthehen tëinspiruara nga e kaluara. Kjo ka ndodhur për Vjeshtën që po vjen 2020, me kthimin e këtij trendi të xhinseve. Dikur tënjohura si ‘stili i 90-tave’, xhinset e mëdha dhe të gjera janëduke u bërë një pjesë e pashmangshme e trendeve të vjeshtës.

‘Kërkimet në internet për xhinset e gjera janë rritur 166% nëkrahasim me vitin e kaluar. Kështu, pritet se këto lloj veshje do t’i shohim non-stop jo vetëm në jetën e përditshme por edhe në koleksionet e brendeve të sezonit Vjeshtë/Dimër 2020’ tregoi analistja e modës Sarah Barnes në The Zoe Report. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat