Shenjat më dinake të Zodiakut

Life style

Shenjat më dinake të Zodiakut

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 17:20
Ilustrim

Makiavelik. Të zgjuar, me vendosmëri të mprehtë. Për kë po flasim? Shenjat më dinake të Zodiakut. Kjo aftësi për t’i kthyer madje edhe situatat më të pafavorshme në avantazhin tuaj.

Le të shohim se cilat janë shenjat më të predispozuara që i zotërojnë këto aftësi.

Luani

Mbreti i pyllit është gjithashtu mbreti i mashtrimeve. Një shenjë që pavarësisht gjithçkaje nuk e përdor këtë veçanti për të lënduar ose për të shmangur përgjegjësitë. Luani është një shenjë fisnike dhe mbetet i tillë, por kur dikush përpiqet ta mashtrojë atë, manifestohet dinakëria e tij. Ai arrin të demaskojë qëllimet e kundërshtarit të tij dhe ta rrahë në tokën e tij.

Binjakët

Një shenjë komplekse, të cilën e gjejmë mes shenjave më të mprehta të Zodiakut për aftësinë e tij të lindur për të anashkaluar pengesat dhe për të udhëhequr gjërat dhe njerëzit atje ku ata duan t’i udhëheqin ato. Manipulator? Kjo nuk mund të mohohet edhe nëse nuk është gjithmonë dhe vetëm e animuar nga qëllime delikate ose egoiste. Ndonjëherë ai përdor dinakërinë e tij për t’u shpëtuar situatave që përfshijnë gjithashtu njerëz të tjerë.

Shigjetari

Të lindurit e kësaj shenje janë me të vërtetë të jashtëzakonshëm. Gjithashtu e jashtëzakonshme është dhe aftësia për të manovruar pothuajse të gjitha situatat dhe për t’i kthyer ato në avantazhin e tyre. Kjo është një shenjë që menaxhon, duke i bërë të tjerët të besojnë gjithçka që dëshirojnë. Ai ka aftësinë të dijë se si të dozojë fjalët dhe veprimet, të marrë reagimet që dëshiron, të ndikojë në mendime dhe vendime.

Akrepi

Dinakëria e tij është ndër më të rrezikshmet. Akrepi duket dhe hesht. Ai mbledh informacion, i përpunon me shpejtësinë e dritës dhe me taktikën e tij të pagabueshme i përdor që në rastin e parë. Është e panevojshme të përpiqesh të fshehësh diçka prej tij. Jo rrallë ai parashikon lëvizjet dhe qëllimet e kundërshtarëve të tij, ndonjëherë ju lejon ta bëni atë, por vetëm për argëtim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat