9 gabimet e prindërve që mund të shkatërrojnë të ardhmen e një fëmije

Life style

9 gabimet e prindërve që mund të shkatërrojnë të ardhmen e një fëmije

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 15:35
Foto ilustrim

Të gjithë bëjnë gabime kur rritin fëmijë. Edhe kur bëhemi të rritur, ne nuk jemi të përsosur dhe nuk mund të kuptojmë gjithmonë se si duken veprimet tona nga jashtë dhe si ato do të ndikojnë në gjeneratat e ardhshme. Por disa metoda për të rritur fëmijët, në të vërtetë bëjnë më shumë dëm sesa mirë.

Gabimet që shkatërrojnë të ardhmen e një fëmije:

Ndëshkimi i fëmijëve përpara të tjerëve

Ndikimi nga e kaluara

Të qenit shumë i përmbajtur

Zakonet e këqija

Mbivendosja

Lejueshmëria ose mbivendosja

Shkatërrimi i besimit

Sjellja agresive

Shpëtimi nga problemet e tyre

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat