10 mënyra për të mbajtur karficat që mësuam nga Javët e Modës!

Life style

10 mënyra për të mbajtur karficat që mësuam nga Javët e Modës!

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 08:15
Dy karfica të thjeshta që shërbejnë për të fiksuar një karficë mbi to

Edhe këtë vit Javët e Modës e konfirmuan; karficat janë aksesori i flokëve të momentit, jo vetëm për vajzat e vogla dhe jo vetëm për modelet e pasarelave.

Mënyra se si i vendosim karficat ka ndryshuar shumë: krahasuar me të kaluarën, tani rregulli është të ekzagjerosh me shirita kapësesh që dërgojnë mesazhe, nga “falënderimet” te “mallkimet”, por edhe karficat gjigante apo imitimi i kapëseve të rrobave.

Frymëzuar nga Javët e Modës 2020, kemi shkëputur 10 mënyra për të përdorur aksesorët e flokëve nga stilet klasik e deri tek kombinimet e guximshme.

Nga njē kapëse në çdo anë; stil i viteve ’90

Dy apo më shumē karfica të ndryshme

2 kapëse të njëjta pranë njëra tjetrës

Shumë dhe të ndryshme vetëm në njërën anë të kokēs

Disa të ndryshme në të dyja anët e kokës

Vetēm njē karficë të madhe e vendosur shkujdesur nē flokë

Njē fjalē që jep një mesazh

Dy karfica të thjeshta që shërbejnë për të fiksuar një karficë mbi to

Karficë e vendosur nën vesh

Karficë e vendosur shumē pranë veshit

Image
Dy apo më shumē karfica të ndryshme
Image
Shumë dhe të ndryshme vetëm në njërën anë të kokēs
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat