Veshja hane, moda e re e të rinjve në Kinë

Life style

Veshja hane, moda e re e të rinjve në Kinë

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 15:52
Foto ilustrim

Vitet e fundit, veshja tradicionale e kombësisë hane të Kinës, që është trashëguar prej mijëra vjetësh, po parapëlqehet nga rinia dhe gjithnjë e më shumë të rinj dalin në rrugë me këtë veshje.

Në parqe, metro dhe qendra tregtare mund të shohim këtë veshje tradicionale të bukur.

Të dhënat tregojnë që tani në Kinë numri i konsumatorëve të veshjes hane i ka kaluar 2 milionët dhe vëllimi i industrisë së prodhimit të këtyre veshjeve ka arritur mbi 1 miliard juanë.

Krahas kësaj, veshja hane është bërë një modë për të rinjtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat